Emmet Cullen/Kellan Lutz

25 věcí které nesmí Emmett dělat s Edwardovým klavírem

8. května 2010 v 20:37 | Phoebe
1. Pokoušet se na něm hrát mikádo.
2. Sedět na něm.
3. Zpívat: "Ty jsi tak dobrý, že to nemůže být pravda."
4. … když má na sobě třpytivé šaty.
5. … a paruku.
6. … zatímco se Jasper pokouší na něj hrát.
7. … a Rosalie se ho snaží zastavit.
8. Být kdekoliv poblíž něj spolu s Rosalií.
9. Tvrdit Belle, že ten klavír byl dříve Edwardovou přítelkyní.
10. … a že se jmenuje Tanya.
11. Tvrdit Jasperovi, že ho musí rozebrat na kousky, protože do něj Alice schovala vánoční dárky.
12. Nasprejovat ho růžovou a zlatou barvou.
13. … a potom ho nazdobit flitry.
14. Dát ho na střechu.
15. … a pokoušet se zahrát "Piano man."
16. … obzvláště ne, když má na sobě kostým Elvise Presleyho.
17. … a potom zazpívat "Hound dog."
18. … rozhodně ne, když při tom stojí na klavíru.
19. Zpívat spolu s Rosalií: "Ty jsi ta jediná, kterou chci mít položenou nahoře na desce klavíru."
20. … a potom tvrdit Edwardovi, že nic nedělali, i když je našel muchlovat se.
21. S Alicí zpívat "Lofefool."
22. … a potom říct Edwardovi, že to není Rosalie ale Alice, takže by se měl uklidnit.
23. Pokoušet se jej vyčistit pomocí krve jelena.
24. … a pak vysvětlovat, že jej to mělo rozzářit.
25. … říkat Edwardovi, že Alice viděla, že se uvnitř klavíru skrývá bomba, a že proto musí být zničeno.

Povídka-Apríl podle Emmetta

8. května 2010 v 20:15 | Phoebe
EMMETT
Celou noc jsem si lámal hlavu s tím, co provést ostatním. Zítra mělo být totiž 1.dubna - Apríl. Rose z toho byla dost nabručená, protože jsme ji díky hlubokému zamyšlení dostatečně neuspokojil - dokonce jsme ani nerozflákali postel! A když jsem ji kolem čtvrté ráno opustil úplně, se slovy že jí chci koupit dárek, naštvala se na mě a vystrčila mě z okna jako nějakého pobudu. A to jsem ani moc nelhal - v podstatě se dalo říct že jí kupuji dárek. Během hodiny jsem pořídil všechny rekvizity potřebné k mým plánům a vrátil jsem se domů.
Alice s Jasperem se rozhodli dohnat to, co my s Rose dnes v noci nezvládli a z jejich ložnice se ozývaly, no, nazvěme to zajímavými zvuky. To Carlisle s Esme se milovali poněkud tišeji. Vzal jsem nahrávací zařízení, vyskočil na střechu a přešel až k pootevřenému oknu Jasperovy a Aliciny ložnice. Hlasitost jsem nastavil na maximum a začal nahrávat. Po několika minutách jsem to zabalil a vrátil se do obýváku,ke stolku, kde si Esmé nechala notebook s téměř dokončeným návrhem domu pro jednoho ne moc známého ministra. Tento grafický program jsem sice neznal, ale nebyl problém se v tom zorientovat. Za slabou půlhodinku už na obrazovce přede mnou nebyl návrh elegantní vilky, nýbrž strašidelná zřícenina středověkého hradu, ovšem s nápisem ,Soho Vás Vítá!' na hradní bráně. Do kamenných okenních rámů jsem ještě dokreslil pár duchů a upírů a odeslal to onomu ministrovi. Pak jsem si do kapes schoval pár přátelských zvířátek, ty kterých se Rose příšerně štítí, a vydal se do naší ložnice. Naštěstí byla moje drahá polovička zrovna v koupelně, takže nebyl problém do její šatní skříně nepozorovaně vypustit pár odporně rozkošných sklípkanů. Ještě jsem zkontroloval, že se mým malým kamarádům mezi Rosalininým oblečením líbí a tiše jsem se vykradl z domu. Sebral jsem klíčky od svého Jeepu a rozjel se pro Bellu, abych mohl uskutečnit další svůj malý žertík. I když ani zdaleka nebyl tak podrazácký, jako to co jsem se chystal udělat Alici a Jasperovi. Nebyl problém přesvědčit Bellu, aby se mnou jela do školy - potom co jsem se zmínil, že je to kvůli Edwardovi. Opět jsem jí v podstatě nelhal. V klidu si nechala zavázat oči a dovést se do prázdné učebny biologie, ale to netušila co ji čeká. Opustil jsem ji s ujištěním, že Edward přijde brzy. To byla taky pravda, skoro. Jen jsem jí jaksi zapomněl sdělit, že Edward nebude první, kdo tam vejde.

ROSALIE:
Emmett mě dneska pěkně dožral. Celou noc se vůbec nesoustředil a když se někdy ve čtyři ráno začal oblékat, to byla poslední kapka. Zuřivě jsem ho vyhodila z okna a nabručeně se odebrala do koupelny, kde jsem strávila asi tři hodiny - a odkud jsem právě odcházela. Přešla jsem ke skříni a rozmýšlela se co si obléct, když v tom mi něco přeběhlo přes ruku. Něco chlupatého, lehkého, šimravého ... a pak se z mé skříně vynořil ten nejnechutnější pavouk na světě.
,,Áááááá!" rozječela jsem se a prudce přibouchla dveře skříně. Upírskou rychlostí jsem vystřelila z pokoje a dál hysterčila.
,,Alice! POMÓC!" ječela jsem a vtrhla k nim do ložnice. Zrovna byli v nejlepším.
,,Sorry,ale mám ve skříni pavouky! Prosím,vytáhněte je!" žadonila jsem. Alice protočila oči a Jasper si povzdech, ale obalil se prostěradlem a šel mi helpnout. Vytáhl ze skříně čtyři odporné pavouky, zabil je a vyhodil do smetí. Vrhla jsem se k šatníku a začala se hrabat v oblečení - a pak jsem vytáhla svoje nejlepší tričko, nyní už ne nejlepší. Krásný apríl,lásko! Tvůj miláček. hlásal křiklavě růžový nápis. Rozzuřeně jsme se vyřítila z pokoje a byla jsem v půli cesty do obýváku,když se ozval Esmin zoufalý výkřik.
,,Ten idiot! Podívejte se co odeslal!"

BELLA:
Už několik minut jsem stála bez pohnutí v nějaké místnosti, netuším kde. Od té chvíle, co mě sem Emmett postavil, mi probíhalo příjemné mravenčení po celém těle. Přijde sem Edward. V tom se konečně otevřely dveře. Vydechla jsem zadržovaný vzduch a otočila se po tom zvuku.
,,No konečně jsi tady!" napřáhla jsem k němu ruce a ... .

EDWARD:
1.duben. Tohoto dne jsem se předem děsil. Byl to jediný den v roce, kdy jsem se Emmetta doopravdy bál. A už to začalo. Rosin šatník, Esmein návrh. Emmett se vrátil domů těsně před odjezdem do školy a raději jel se mnou ve Volvu - Rose byla parádně vytočená a jela s Alicí a Jasperem. Těsně před tím, než jsem vjel na školní parkoviště se ke mně Emmett naklonil a s úsměvem který se mi vůbec nelíbil zašeptal:
,,Nebojíš se že ti Bella zahýbá?" provokoval. Temně jsme na něj zavrčel.
,,O co jde?" Neodpověděl, ale v jeho myšlenkách jsem viděl učebnu biologie. Emmett nevypadal, že bude dál jakkoliv komunikovat a tak jsem podrážděně vyrazil k učebně. Otevřel jsem dveře a neslyšně zavrčel. Uprostřed místnosti stála Bella se zavázanýma očima a natahovala ruce k Miku Newtonovi! S otevřenou pusou jsme zíral, jak se ho dotkla konečky prstů a on ji objal rukama kolem pasu. V tu chvíli zmrzla a pokusila se odtáhnout. To mě probralo. Prudce jsem od ní Mika odstrčil a strhl jí pásku z očí. Zmateně zamžourala proti světlu a chvilku trvalo, než se jí podařilo na mě zaostřit. Beze slova jsem ji vzal za ruku a vytáhl ji ven z místnosti. Po cestě jsem v duchu nadával na Emmeta. Pitomec! Bell to asi taky muselo dojít, soudě podle jejího nabručeného výrazu.

EMMETT:
Místo abych šel na hodinu spolu s Rose a Jasperem, jsem se vypravil do kanceláře paní Copeové, zrealizovat další žertík. Byl tam totiž zároveň i rozhlas. A to jsme potřeboval. Dneska jsme měl výjimečné štěstí - nikdo tu nebyl, nikdo mě nezpozoroval. Počkal jsme deset minut po zvonění, abych měl jistotu, že ve všech třídách vládne ticho a nikomu neunikne ani vzdech z toho, co jim teď pustím. Zastrčil jsme nahrávku do přístroje, zapnul rozhlas u uvedl to slovy:
,,Alice Cullenová a Jasper Hale tak jak je neznáte!" Potom jsem vyskočil z okna a uháněl k nemocnici - na další aprílový vtípek.

JASPER:
Po incidentu s pavouky a Esminým domem jsme doufali, že už Emmet skončil, ale pak se do třídy vřítil téměř nepříčetný Edward s naštvanou Bellou. Trochu mě to vyděsilo - bylo mi jasné, že teď přijdeme na řadu my s Alicí. Kdybych jen tušil, jak blízko jsem pravdě. Zrovna jsem měl biologii společně s Rose, která byla ještě pořád nabručená, že s ní Emmet dneska v noci v podstatě nic nedělal, a hlavně nadávala na svoje počmárané tričko a pavouky ve skříni, když v tom se ze školního rozhlasu ozval Emmetův hlas - stěží zakrývající smích.
,,Alice Cullenová a Jasper Hale tak jak je neznáte!" A pak jsem to uslyšel. Kdybych mohl, zrudl bych po kořínky vlasů. Cítil jsme na sobě pohledy všech ohromených lidí ve třídě, profesora nevyjímaje. Jen Rose byla nažhavená jako já - přestože jí to přišlo vtipné, byla z Emmettova chování znechucená. Ještě pár minut vládlo v místnosti zaražené ticho přerušované soustavnými ... zvuky z reproduktoru, a když se ozval poslední slastný vzdech, třída explodovala smíchy. Podle halasného řehotu, který sem doléhal až z druhého konce budovy - a z úplně všech tříd ve škole - mi došlo,že to ten parchant skutečně pustil všem. Pan Banner uklidnil rozesmátou třídu a až do konce hodiny se na mě nepodíval. Hned po zazvonění se nás pět sešlo, jako kdybychom se předem domluvili. Já,Alice,Rose,Edward,Bella, všichni neskutečně nasraní a dopálení Emmettovým chováním.
,,Zabijeme ho!"vyštěkla Alice a drtila v rukách učebnici tak důkladně,že se jeden její roh rozpadl na jemný prach.
"Ne." zavrčel Edward pomstychtivě.
,,Mám lepší nápad - kdybychom ho zabili, trpěl by příliš málo." V rychlosti nám vysvětlil o co jde a Rosalie přidala ještě další nápad.

EMMETT:
Běžel jsem k nemocnici a už si trénoval vážný výraz, abych ho byl schopen udržet až přejdu k věci. Měl jsem v plánu našemu panu doktorovi trošku pocuchat nervy. Na vrátnici jsem se velmi slušně a mile vyptal na doktora Cullena a roztřesený vrátný mi popsal cestu. Vydal jsem se za Carlislem a doufal že bude ve společnosti několika dalších doktorů. Moje přání bylo vyslyšeno. Zdvořile jsem zaklepal a čekal. Když se dveře otevřely, stál v nich neznámý doktor.
,,Přejete si?"zeptal se mě nechápavě.
,,Jdu za doktorem Cullenem." vysvětlil jsme mu.
,,Ale klidně mě může vyšetřit někdo jiný." Ten doktor mě uvedl do ordinace a přesně, jak jsem doufal, stačil se mě vyptat co mě trápí dřív než stačil Carlisle zaraegovat.
,,No, víte já si tak nějak nedokážu nahmatat tep a bušení srdce a vůbec - nemáte pocit že jsem kapánek podchlazený?" zeptal jsem se a tvářil se jako rozrušené neviňátko. Po Carlisleově tváři přeběhl šok a pak špatně skrývaný hněv se zděšením. Ten druhý doktor se na mě podíval jako na blázna, ale pak pokrčil rameny a dal si do uší stetoskop. Pokoušel se zaslechnout moje nebijící srdce s narůstající nervozitou a nakonec vyděšeně nevěřícně vykřikl:
,,Jemu snad fakt nebije srdce!" vyjekl. Přemáhal jsem smích a snažil se tvářit stejně nervózně jako on. Carslisle jemně odstrčil druhého doktora a převzal od něj stetoskop se slovy:
,,Já se na to podívám." Celou tu dobu co předstíral, že mě vyšetřuje mě probodával zlobným pohledem a nemusel jsem být Edward, abych věděl, co se mu hodí hlavou.
,,Je v pořádku." řekl Carlisle a než kdokoliv další stačil promluvit, vystrčil mě z ordinace a zabouchl za mnou dveře. Počkal jsem až budu před nemocnicí a teprve pak jsem se rozesmál. Asi na mě budou všichni naštvaní, ale za tu srandu to stálo. O půl páté odpoledne jsem uznal, že už by mohli být dostatečně vyzuření a tak jsem se rozběhl domů. Místo abych šel hlavním vchodem jsem to vzal přes garáž, protože jsme si v autě nechal mobil. Vstoupil jsem do garáže a moji pozornost okamžitě upoutala obrovská růžová plachta, přetažená - soudě podle toho, že jiné auto tu nechybělo - přes můj Jeep. S neblahým očekáváním jsme ji strhl a málem mě kleplo. Moje milovaný barevný autíčko už nebylo barevný. Bylo slitý do jednoho nechutného odstínu křiklavě růžové. Zoufale jsme si prohlížel tu zářivě růžovou metalízu a potahy na sedadla z jak jinak než růžové kožešinky. Všechno tam bylo růžové, bez výjimky. Volant, řadící páka, dokonce i airbagy - každý v jiném odstínu, ale stále teploušsky růžovoučké. I pneumatiky. Taktéž okýnka a světla byla růžová a na předním skle se skvěl nápis: "Jak ty, tak my." Pořádně mě to vytočilo, ale zároveň jsem cítil že jsem si to zasloužil. Takhle už aspoň budou vyzuření a budeme fungovat dál jako rodina. Vyběhl jsme do obýváku a vesele vykřikl:
,,Jak jste si užili Apríla?" Alice se mračila.
,,Úžasně, ty idiote.Mimochodem,jak se ti líbilo auto?"
,,Taky úžasný." zabručel jsem.
,,A co pan ministr? Jak se mu líbil dům?" Esmé mě probodla nakvašeným pohledem.
,,Musela jsme mu vysvětlovat, že si můj syn hrál s počítačem. Teď žije v přesvědčení, že je ti tak sedm let." zasmála se.
,,Kde je Rose?" všiml jsem si, že moje kráska chybí.
,,Ještě je naštvaná?"
,,Ne." pousmál se Edward.
,,Chce dohnat dnešní noc, aspoň podle jejích myšlenek." To mi stačilo. Rosie na mě čeká. Bleskově jsem vyrazil k nám do ložnice. Již po cestě jsem ze sebe strhl skoro všechno oblečení, až na spodní prádlo. Rozrazil jsem dveře a do očí mě uhodily stejné křiklavě růžové stěny, jako bylo moje auto. Málem jsem zavyl - copak jim to ještě nestačilo? A pak jsem uviděl jeho. Uprostřed pokoje stál Mike Newton v růžových tangách a zatáhl za šňůrku, aby si je svlékl. Tanga sklouzly dolů. V jistých partiích měl napsán růžový nápis: Apríl, Emmete!

Kellan-fotečky

6. září 2009 v 20:59 | Phoebe
O5 fotečky

24. srpna 2009 v 16:48 | Phoebe

Další 2 fotky

24. srpna 2009 v 16:46 | Phoebe


Fotky-Kellan

24. srpna 2009 v 16:46 | Phoebe

Kellan Lutz-životopis

23. srpna 2009 v 19:13 | Phoebe
Jmeno:Kellan Christopher Lutz

Narozeniny:15. Březen 1985

Velikost: 1,85m

Znameni: Ryby

Filmy:

2oo6: Bezva vejska, Rebelka

2oo7: Ghosts of Goldfield

2oo8: Stmivani(Twilight), Deep Winter, Maturitni ples

2oo9: New Moon, Ztraceny ostrov

Kellan Lutz-fotky

23. srpna 2009 v 15:06 | Phoebe

21 věcí kterými Emmet štve Edwarda

11. srpna 2009 v 20:16 | Phoebe
1.Představovat si před Edwardem jak to dělá s Bellou.
2....Nebo, nebo jak to dělá Bella s Mikem Newtonem.
3.....Nebo jak to Edward dělá s Mikem.
4.Oblíknout si sexy blýskavý obleček a tancovat na Edwardově piáně.
5.Říct mu že jeho Volvo vyměnil za pionýra (stará, smradlavá motorka).
6.Před Ewardem si představovat nahou Bellu a mít chlípné poznámky.
7.Všechny Edwardovi CD vyměnit za zamilované DVD.
8.........................................nebo za Porno.
9.Poslat ho s Alicí do sexshopu.
10.Používat Bellino spodní prádlo jako dekoraci celého domu.
11.Rozhazovat na chlapeckých záchodech Edwardovi fotky s jeho číslem s heslem rozdáme si to jako chlapy.
12.Rozmlátit jeho piáno, protože mu tam "zapadlo kotě"
13.Poslat milostné psaníčko Jessice Edwardovým písmem.
14.Přihlásit Edwarda do klubu "Nebojme se homosexuality."
15 ...a jako Edwardova partnera uvést Jaspera.
16..........nebo Jakoba.
17.Na školním plese vystoupit na podium, vzít si mikrofon a zazpívat pro Edwarda od Cascady "Mad boy".
18...a ještě přitom "svůdně" kroutit prdelkou.
19.Bombardovat ho svými poddanými(pinpongovými míčky)
20.Dávat mu otcovské rady ohledně sexu a použít jako příklad včeličky a motýlky.
21...Nebo Esme a Carlisle

Kellan-fotky

27. července 2009 v 17:51 | Phoebe

Promo Emmet

26. července 2009 v 17:01 | Phoebe

Emmetovi radosti

23. července 2009 v 18:28 | Phoebe
1.
Rosalie (samozřejmě).
2.
Medvědi, kteří jsou předčasně probuzení ze zimního spánku..
3.
Říkat Edwardovi, že je nejstarším panicem v Americe..
4.
Velká auta (opravdu velká auta..).
5.
Nošení Rosaliina spodního prádla (hlavně toho s motýlkama, to Emmettovi obzvlášť sluší..)
6.
Říkat Esme "Ty jsi zlá mamka!" kdykoliv mu překazí nějakou lumpárnu..
7.
Vymyslet si, že Esme byla Mata Hari - nejslavnější špionka a svůdnice 2. světové války a Carlisle doktor Mengele. Že se do sebe zamilovali a utekli tajně do Ameriky..., a pak tvrdit Belle, že je to všechno pravda.
8.
Přijít do školní kanceláře a říct paní Copeové: "Bond, James Bond", a pak ji popadnout a vášnivě políbit jako jeho filmový vzor..
9.
Hrát si s Rosalií na zápasníky v bahně..
10.
Běhat po domě a křičet: "Viděl jsem nejděsivější video a z televize teď vylezla Samara a snaží se mě zabít.." (film Kruh)
11.
Domácí mazlíčci. Hlavně ti, které Rosalie a ostatní Cullenovi nesnáší..
12.
Poslouchat metal (opravdu hodně nahlas)..
13.
Svíjet se nahý v kuchyni a zpívat: "I´m too sexy for my body.."
14.
Budge Jumping bez lana..
15.
Říkat každému ze školy, že nás napadli mimozenšťani a Jasper je jejich vůdce..
16.
Vběhnout za Alicí, když se sprchuje a s velkým kuchyňským nožem si zahrát oblíbenou scénu z Hitchcockova Psycha..
17.
Napsat na všechny domy ve Forks: "Rosalie je sexy kočka!"
18.
Rvačky, zápasy, pošťuchování s bratry... musí vždy vyhrát..
19.
Tvrdit, že je Brandon Walsh a každého se ptát, jestli neviděl Brandu a Dylana..
20.
Tajně natáčet svou rodinu na kameru a posílat svá dílka do "Neváhej a toč"...
21.
Přijít do ´McDonalda´, a když se ho obsluha zeptá, co si dá, temně odpovědět: "Vidím mrtvé lidi.."
22.
Tvrdit ve škole, že přišel z budoucnosti a musí zabránit kácení deštných pralesů..
23.
Předvádět Edwardovi baletní čísla z Labutího jezera a oblékat si přitom Rosaliiny nejlepší večerní šaty..
24.
Volat do Bílého domu (Washington) a ptát se, jestli je Georgie doma..
25.
Hrát baseball v domě, a pak tvrdit, že se pokoji prohnal kulový blesk..
26.
Hrát si na Růžové pantera - Fantoma, plížit se po areálu školy a krást ´maskota´..
27.
Vyprávět Belle z čeho se skutečně vyrábí kukuřičné lupínky a hodně detailně to popisovat + přidat historku s červi..
28.
Chodit po škole v minisukni a tvrdit, že v každém z nás je kus ženy i muže a ta jeho ženská část chce nosit krátké sukně..
29.
Poslouchat Rosalii, jak mu šeptá: "Miluji tě.."
30.
Říkat Rosalii: "Miluji tě..":-)
31.
Na každý den koupí novou postel se slovy: "Na téhle už určitě usneme!"

zdroj

Hlášky kterými Emmet vytáčí Rosalii

22. července 2009 v 16:56 | Phoebe
1. "Dobré ráno miláčku, jak ses vyspala?"
2. "Zlatíčko, mohla bys mi vyprat ponožky? Nemám v čem jít zítra do školy..."
3. "Taky ti Edward přijde tak sexy v těch modrých plavečkách..."
4. "Naboural jsem ti tvé BMW..."

Emmet Cullen-info

22. července 2009 v 16:54 | Phoebe
Stav: upír
Datum narození: 1915
Datum přeměny: 1935 - dva roky po Rosalii
Věk: je mu 20
Původně pochází z: Tennessee
Barva vlasů: Tmavá
Barva očí: zlatá/černá
Výška: 195,5 cm
Fyzická popis: Velký, svalnatý, hmotnosti jako vzpěrač, kudrnaté vlasy
Výjimečné nadání: Síla
Povolání: V současné době zapsaný na Střední škole ve Forks
Rodina: manželka- Rosalie Hale, sourozenci: Alice, Edward a Jasper Hale, rodiče: Esme a Carlisle Cullenovi
Byl proměněn: Carlislem Cullenem
Záliby: soutěžení jakéhokoli druhu
Auto: červený džíp Wrangler

40 věcí které Emmet nesmí nikdy udělat

22. července 2009 v 16:53 | Phoebe
1. Dát Belle na její narozeniny vlastnoručně vyrobené tričko s nápisem: "Miluji Emmetta."...2. ...dát takové tričko komukoli na jeho narozeniny
3.Navštívit Volturiovi a prohlašovat, že chce být nejslavnějším upířím přemožitelem ...to náleží Buffy.4. Přinutit Jaspera, aby si s ním hrál jako s Bárbínkou...
5. ... zatímco by si hrál na Barbínku nutit Jaspera, aby byl Kenem...
6. ... když na to Alice přijde, navykládat ji, že Jasper byl zmatený ohledně své sexuální orientace...
7. ...nabídnout se, že pro něj udělá službičku a zavolá na Linku bezpečí.
8. Vylovit všechnu chutnou vysokou zvěř, aby si nikdo jiný nemohl dát ani kousek.
9. Oblékat se jako Superman.
10. Oblékat se jako Scary Spice.
11. Oblékat se jako cokoli jiného.
12. Roztrhat Jasperovi knihy na malé barevné kousíčky...
13. ...poukazovat, jak hezky je právě zbarvené sluníčko, když ho Jasper chytí.
14. Nakoupit Belle hromady věcí jen proto, aby ji naštval.
15. Zahrát parodii se sebou samým jako Bárbínkou a přinutit každého se na to podívat.
16. Vzít si Carlisleovu tašku a hrát si na doktora...
17. ... a nutit každého, kdo se mu připlete do cesty, aby byl jeho pacientem...
18. ...a Belle, jeho nové pacientce, vykládat, že má leukemii...
19. ...tvrdit jí, že má pouze 3 dny života...
20. ...a nakukat Edwardovi, že by ji měl přeměnit předtím, než zemře.
 
 

Reklama